Kolarstwo w Łodzi

Miejsca w których trenujemy:

Regulamin treningów

Szanowne koleżanki i koledzy. Bezpieczeństwo kolarzy, którzy biorą udział w treningu w otwartym ruchu ulicznym jest najważniejsze.
Pamiętajcie o kilku prostych zasadach:
– Każdy z nas jedzie na własną odpowiedzialność.
– Każdego z nas obowiązują zasady Fairplay.
– Każdy z nas ma na głowie kask.
– Każdego z nas obowiązują zasady ruchu drogowego.
· Jadąc na rowerze czytamy znaki drogowe.
· W szczególności zwracamy uwagę na dojazd do drogi z pierwszeństwem przejazdu. Ustępujemy pierwszeństwa pojazdom, które są na drodze z pierwszeństwem nawet jeśli mielibyśmy stracić pozycję.
· Jedziemy w otwartym ruchu ulicznym, dlatego nie przekraczamy osi jezdni.
· Przewidujemy co może nas czekać za zakrętem jeżeli nie jest on wystarczająco widoczny.
· Sygnalizujemy zamiar skrętu innym uczestnikom ruch.
– Osoby znające rundę głośno komunikują pozostałym uczestnikom treningu zagrożenia np: zakręty, pierwszeństwa, progi, zaparkowane na poboczu pojazdy i inne, które mogą okazać się niebezpieczne.
Pamiętajcie, że kolarstwo to dodatek do naszego życia. Tylko szczęśliwy powrót do naszych rodzin da nam poczucie satysfakcji z odbytego treningu.

Łódzkie treningi kolarskie

Treningi i wyścigi kolarskie w Łodzi mają swoją bardzo długą i zacną tradycję. Powyżej widzicie zestawienie najważniejszych miejsc w których zaczynają się łódzkie treningi szosowe i MTB. Trasy nie są stałe, czasem spontanicznie ulegają zmianie. Nie zmieniają się natomiast miejsca i godziny startów. Grupy, tak szosowe jak i górskie, dzielą się na mniejsze podgrupki w zależności od poziomu zaawansowania kolarzy czy po prostu aktualnej ochoty na jazdę w takim czy innym tempie.

Dodatkowo, prawie każda trasa szosowa i MTB ma swoje nieoficjalne mistrzostwa. Zwycięzca zostaje Mistrzem Wszechświata, a całą reszta zmuszona jest oddawać mu hołd przez co najmniej dwie godziny po wyścigu.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w naszych treningach. Zdarza się, że jest nas ponad setka, a to już robi wrażenie.

Zachęcamy też do dzielenia się Waszymi lokalnymi miejscami treningów. Wszelkie materiały w tej sprawie prosimy kierować na nasz adres e-mail: lukasz@cyklomaniacy.pl

logo_liść


W odpowiedzi na Treningi

  1. JK pisze:

    Z rozkladu treningow wynika ze ustawka apteka i rzgowska sa tego samego dnia o podobnej porze.
    Sa jakies roznice oprocz trasy ? Ktora ustawka jest szybsza ?

  2. jakub pisze:

    Czy pod kasztanami lub na kaloryferze w soboty jeździ już ktoś mtb? chętnie dołączę.

Dodaj komentarz

Or

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *