Finał Bike Orient – Łódź, 25.10.2014

Rajd Bike Orient w okolicach Łodzi będzie czwartą i ostatnią imprezą cyklu imprez na orientację organizowanych w tym roku przez Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient. Uczestnicy poprzednich rajdów odwiedzili dolinę Warty w okolicach Radomska, Jurę Wieluńską oraz okolice Zalewu Sulejowskiego. Uczestnictwo w Rajdzie Bike Orient jest otwarte i bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych.

25.10.2014 (sobota) odbędzie się łódzka edycja. To impreza na orientację dedykowana głównie rowerzystom, ale uczestniczyć mogą w niej również biegacze i piechurzy. Zadaniem uczestników jest odnajdywanie w terenie wyznaczonych punktów kontrolnych.

Swoje umiejętności nawigacyjne, wytrzymałość i szybkość można sprawdzić na trasach mega 50 km i giga 100 km. Do wyboru jest również trasa rekreacyjna o długości 25 km, gdzie nie jest prowadzona klasyfikacja, a udział w rajdzie można potraktować jak wycieczkę krajoznawczą.

Uczestnicy odwiedzą Las Łagiewnicki oraz okolice Zgierza, a najwytrwalsi dotrą do Lasu Grotnickiego. Bazą imprezy będzie Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy ul. Wycieczkowej 86, zlokalizowane w środku Lasu Łagiewnickiego.

Każdy z uczestników otrzyma przed startem numer startowy i mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi.

O godzinie 9:30 w teren wyruszą uczestnicy tras mega i giga, a o godzinie 11:00 osoby zapisane na trasę rekreacyjną. Limit czasu upływa o godzinie 17:00. Na zwycięzców czekają medale, statuetki i nagrody.

Z puli nagród wartości 4 tys. zł wylosowane zostaną również nagrody spośród wszystkich uczestników. Imprezę zakończy wspólna biesiada przy grillu i ognisku.

Szczegółowy program imprezy, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie rajdu – http://bikeorient.pl/25-10-okolice-lodzi.
Impreza jest dofinansowana ze środków Województwa Łódzkiego.