Kategoria Cyklosport na rok 2019

Zawodniczki i zawodnicy. W celu rozwiania wszelkich spekulacji, dotyczących istnienia kategorii CYKLOSPORT, zamieszczam poniżej komunikat, jaki w dniu wczorajszym został rozesłany przez PZKol do wszystkich Okręgowych Związków Kolarskich w kraju.

„Szanowni Państwo,
W związku z wątpliwościami dotyczącymi licencji dla zawodników kategorii Cyklosport uprzejmie informuję, że:
1. Kategoria Cyklosport została utworzona przez PZKol. jako wewnętrzny przepis obowiązujący w Polsce. Kategoria dla zawodników od 16 do 29 lat, została wprowadzona decyzją Zarządu i nadal obowiązuje w kolarstwie szosowym, MTB i torowym.
2. W związku z modyfikacją przepisów UCI dotyczących kolarstwa przełajowego, a dokładnie z podniesieniem limitu wieku dla zawodników kat. Masters (od 35 lat), na wniosek Komisji Przełajowej decyzją Zarządu PZKol. kategoria Cyklosport została zlikwidowana dla kolarstwa przełajowego.
3. Limit wiekowy dla Mastersów w kolarstwie szosowym, MTB i torowym nie zmienił się czyli od 30 lat wzwyż. Osoba składająca wniosek o licencję, która ma 30 lat lub więcej sama decyduje, którą wybiera kategorię: Elita czy Masters.
4. W systemie jest kategoria wiekowa Cyklosport i nie powinno być problemu z wystawieniem licencji. Koszt licencji dla zawodników Cyklosport – taki sam jak dla Masters.

Pozdrawiam

Agata Świeczka

Sekretariat / Secretary

Polski Związek Kolarski
Polish Cycling Federation
Ul. Andrzeja 1
05-800 Pruszków
Tel. +48 22 738 83 81
Fax. +48 22 738 83 90 „