klasyki ziemi łódzkiej

Klasyki Ziemi Łódzkiej 2018

Zapraszamy do wzięcia udziały w nowym cyklu wyścigów szosowych dla kolarzy Cyklosport, Masters i Amatorów. Pięć etapów a Aleksandrowie Łódzkim, Zduńskiej Woli, Pabianicach, Tuszynie i Buczku połączy klasyfikacja generalna, której zasady opisane są w poniższym regulaminie.

Zapisy: www.t2w.pl/zawody

Zapisy Aleksandrów Łódzki: www.t2w.pl/zapisy/5

Zapisy Zduńska Wola: www.t2w.pl/zapisy/6

 

Regulamin

 

  1. Cykl Klasyki Ziemi Łódzkiej jest serią pięciu wyścigów jednodniowych, rozgrywanych na terenie woj. łódzkiego
  2. Poszczególne wyścigi rozgrywane będą w następujących terminach:

– 6 maja Aleksandrów

– 19 maja Zduńska Wola GATTA PRESTIGE RACE

– 21 lipca Pabianice

– 22 lipca Tuszyn MEMORIAŁ SŁAWOMIRA RUBINA

– 8 września Buczek TRUSKAWKA

 

  1. Prawo startu w wyścigach maja osoby które:

– dokonały rejestracji drogą internetową, lub w Biurze Wyścigu w dniu wyścigu.

Linki do zapisów internetowych na każdy wyścig dostępne w regulaminach poszczególnych etapów, lub na stronie www.klasyki-lodzkie.pl oraz na stronie www.t2w.pl

– dokonały należnej opłaty startowej, zgodnej z regulaminem poszczególnego wyścigu oraz z  wytycznymi Komisji Masters

– wykupiły bezzwrotny numer startowy za  jednorazową kwotę 20 złotych, który przechodzi na własność zawodnika i obowiązuje na wszystkich wyścigach cyklu Klasyki Ziemi Łódzkiej. ( UWAGA !!!! wykupienie drugiego numeru startowego dla tego samego zawodnika np. w przypadku zagubienia, zniszczenia itp.  pierwszego numeru, będzie możliwe po dokonaniu opłaty w wysokości 50 złotych)

– spełniły wszystkie postanowienia regulaminowe obowiązujące na wyścigu, w którym zamierza wziąć udział

  1. Każdy z w/w wyścigów jest wpisany do Kalendarza Masters  i na każdym będzie można  zdobywać  punkty do Challenge 2018, zgodnie z regulaminem i punktacją Komisji Masters.
  2. Na każdym wyścigu będzie prowadzona klasyfikacja następujących grup:

MĘŻCZYŹNI;                                                                                                   KOBIETY:

–  juniorzy 15-18 lat                                                                                      – CK20  18 – 29 lat

– amator 19-59 lat ( jadący krótki dystans)                                                  –  K30  30 – 39 lat

– Cyklosport 19 – 29 lat                                                                                – K40  40 lat i starsze

– M30  30 – 39 lat

– M40 40 – 49 lat

– M50 50 – 59 lat

– M60 60 -69 lat

– M70 70 -79 lat

– M80+  80 lat i stars5

UWAGA !!! Każda kategoria wiekowa będzie wyróżniona innego koloru paskiem naniesionym na numer startowy.

 

  1. Podczas każdego wyścigu oprócz nagród rzeczowych i trofeów dla zdobywców miejsc na podium w każdej kategorii wiekowej, będą przyznawane punkty do klasyfikacji generalnej cyklu, zgodnie z poniższym  schematem.
miejsce ilośc punktów miejsce ilośc punktów miejsce ilośc punktów
1 500 26 50 51 25
2 400 27 49 52 24
3 320 28 48 53 23
4 260 29 47 54 22
5 220 30 46 55 21
6 200 31 45 56 20
7 180 32 44 57 19
8 160 33 43 58 18
9 140 34 42 0 17
10 120 35 41 60 16
11 100 36 40 61 15
12 90 37 39 62 14
13 82 38 38 63 13
14 76 39 37 64 12
15 72 40 36 65 11
16 70 41 35 66 10
17 68 42 34 67 9
18 66 43 33 68 8
19 64 44 32 69 7
20 62 45 31 70 6
21 60 46 30 71 5
22 58 47 29 67 4
23 56 48 28 68 3
24 54 49 27 69 2
25 52 50 26 70+ 1

 

  1. Aby być sklasyfikowanym w klasyfikacji generalnej cyklu należy wziąć udział w co najmniej czterech wyścigach !! Do punktacji będą brane trzy najlepsze wyniki w wybranej kategorii.  Nie będą łączone punkty zdobyte w dwóch różnych kategorii np. amator i M40. wywalczone przez tego samego zawodnika w różnych wyścigach.
  2. Wszystkie pozostałe sprawy regulaminowe, nie zawarte w niniejszym regulaminie będą podlegały regulacji zgodnie z regulaminami poszczególnych wyścigów, wchodzących w skład cyklu.
  3. Uroczysta gala podsumowania punktacji i wręczenia nagród i trofeów za klasyfikacje generalną oraz zamknięcie Cyklu, nastąpi bezpośrednio po zakończeniu wyścigu w Buczku, będącego ostatnim etapem zawodów.

 

 

Organizator

Grzegorz Turkiewicz

Łukasz