Nieoficjał MTB 2016 – zaproszenie

Zapraszamy wszystkich 29.X.2016 (sobota) do uczestnictwa bądź aktywnego kibicowania na treningu Nieoficjalny Maraton MTB 2016 który jest ostatecznym zakończeniem sezonu wyścigowego. Zbiórka o godz. 10:00 na parkingu leśnym przy ulicy Serwituty (róg Okólnej). o godz. 10:30 odbędzie się start honorowy, z przejazdem leśnym duktem do alei sąsiadującej z płotem szpitala. Około godz. 10:45 damy sygnał do startu ostrego wszystkich kategorii:  1. do 45 lat+chętni – 2 rundy po 23km. 2. od 45 lat – 1 runda 23km. 3. kobiety – 1 runda 23km.

nieoficjal-2016

Trasa której autorem jest Tomek Sadłecki pozostaje bez zmian w stosunku do zeszłego roku. Jedno okrążenie ma 23km długości i ok. 290 metrów przewyższenia. Przewidziano 3 kategorie: kobiety (1 runda), senior >45lat (1 runda) i elita (2 rundy – wszyscy chętni). Po drodze będzie co robić, przewidziano podjazdy, zjazdy, elementy techniczne i fragmenty ocierające się o XC. Najlepsze jednak jest to, że jest to trasa kompletna i płynna, nie powodująca dyskomfortu wśród mniej doświadczonych zawodników, a jednocześnie pozwalająca rozwinąć skrzydła najszybszym z górali. Dodatkowym atutem jest fakt iż nie przekraczamy żadnej drogi głównej, co zasadniczo wpłynie na bezpieczeństwo jesiennej zabawy. Pamiętajcie jednak, że każdy jedzie na własną odpowiedzialność, gdyż jest to Trening Główny. Trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach będą nagrodzone, 4 i 5 miejsce wyróżnione. Życzymy miłej zabawy, którą po jej zakończeniu będziemy szeroko analizować przy coca coli 🙂 Zapraszamy!

Poniżej przedstawiamy wszystkie dane trasy, włącznie z profilem, zapisem GPS i filmem z objazdu. Zachęcamy do treningów, runda jest bardzo przyjemna.

[youtube id=”6rCAL3ogPPs”]

Track do pobrania tutaj: [klik]

Relacja z zeszłego roku: [klik]