Kolce w Łagiewnikach

Uwaga na stalowe kolce w Łagiewnikach!

Bądzcie czujni i patrzcie pod koła oraz stopy. W północnej części Lasu Łagiewnickiego, w popularnych Wąwozach (okolice ul. Serwituty), prawdopodobnie nie do końca zdrowa na umyśle osoba, rozkłada ostre, stalowe kolce.

Pierwsze sygnały o niebezpieczeństwie dotarły do nas od Panda Team 21.08, 26.08 „zęby rekina” znalezione zostały ponownie, 3.09 uszkodził rower Mateusz (na miejsce wezwana została Policja), a dzisiaj (06.09.) osobiście znalazłem w Wąwozach dwa kolce. Zapowiada się, że to jeszcze nie koniec.

Jak niebezpieczne są te kolce nikomu nie trzeba tłumaczyć. Są wysokie na 3,5 centymetra, przyspawane do stabilzującej płytki i mają zaskakująco ostre krawędzie.  Ich ofiarą może zostać nie tylko rowerzysta, ale także biegacz, spacerowicz (dzieci!), a nawet zwierzyna leśna. Sprawa jest znana Policji oraz Leśnictwu Miejskiemu w Łodzi.

Psychol, który rozkłada kolce, maskuje je przysypując liśćmi, ukrywając za korzeniami lub zakopując w ziemi. Wygląda na to, że produkcja takiego kolca jest czasochłonna (cięcie, spawanie, ostrzenie, rozstawianie). Dlatego proponujemy Wam, aby w czasie jazdy po Łagiewnikach zajrzeć do Wąwozów, w celu odbycia krótkiej pieszej inspekcji na ścieżkach (całość w górę i w dół zajmuje kilka minut). Gdy coś znajdziecie usuncie ze ścieżki i poinformujcie odpowiednie służby. Piszcie do nas, informujcie media. Nie odpuszczajmy tematu i „naszych” szlaków.

mapa-wawozy WP_000320 WP_000324 WP_000327 WP_000328 WP_000329 WP_000334