1 etap M LIGA MTB Maraton – Łódź 27.III.2022

Zapraszamy w imieniu organizatora na pierwszy wyścig MTB na ziemi łódzkiej w sezonie 2022. Wszelkie szczegóły imprezy znajdziecie we wpisie.

Cykl M LIGA MTB Maraton rozpoczynamy w Łodzi!

Zapisy już od 7 marca TUTAJ

Ta trasa została przez Was uznana za jedną z najlepszych w zeszłym sezonie… tak więc zaczynamy z wysokiego „C”! …ale żeby było jeszcze lepiej w trasę wpleciemy JESZCZE KILKA SMACZKÓW!!! – o co zadba niezawodny Przemek Kryściak!

Miejsce: Łódź. ul. Wycieczkowa na wysokości numeru 76 – na słynnym parkingu o nazwie „kaloryfer”

data: 27.03.2022 (niedziela)

8.30 – Otwarcie Biura Zawodów

9.30 – Start dystansu JUNIOR

9.45 – Rajd LIGUSIA

10.45 – dekoracja dystansu JUNIOR + losowanie drobnych upominków

11.00 – start dystansu CHALLENGE

11.10 – start dystansu ADVENTURE

Ok. 13.30 – dekoracja dystansów ADVENTURE i CHALLENGE

UWAGA! Na jednej rundzie suma przewyższeń wyniesie ponad 500m !!! …i będzie to najbardziej górska z tras w naszym cyklu!

Na trasie znów zaliczymy największe i najbardziej znane wzniesienia: Góra Kościelna (zwana skocznią), Góra Szpacza, Gubałówka, Ruska Góra, Kamienna Góra, Łużyk (z najdłuższym podjazdem), nie zabraknie też podjazdu przy słynnych łagiewnickich kapliczkach oraz najbardziej stromego podjazdu pod Górę Grzybową!

Znów przekonacie się, że centralna Polska absolutnie NIE JEST PŁASKA

Profile, mapy rund oraz GPX już wkrótce!!!

Trasa będzie poprowadzona w taki sposób, aby na jednej rundzie zawodnicy przejeżdżali dwukrotnie w okolicy miasteczka zawodów, tak więc będzie to nie lada gratka dla kibiców!

Głównym partnerem imprezy jest Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi

Partnerem sportowym pierwszego etapu w Łodzi jest EXIM-BIKE ŁÓDŹ, który ufunduje drobne nagrody i zadba o stan techniczny Waszych rowerów!

Podczas Maratonu będziemy zbierać używane rowery dla ukraińskich dzieci, które w tej trudnej sytuacji znalazły schronienie w Polsce

Zapisy już od 7 marca TUTAJ