kross_road_tour_logo

Kross Road Tour Głowno 15.V.2016

Dzień po zapowiadanym maratonie MTB [klik] odbędzie się wyścig szosowy z cyklu Kross Road Tour. Cezary Zamana i Dariusz Baranowski proponują wymagającą trasę która nie zmieniła się od zeszłorocznej edycji.

Program zawodów.

Niedziela (15.05)
8.00-10.30 – zapisy w biurze zawodów na dystans ½ Pro
8.00-10.30 – wydawanie czipów za kaucją na dystans ½ Pro
11.00 – start dystansu ½ Pro
11.00-12.30 – zapisy w biurze zawodów na dystans Pro
11.00-12.30 – wydawanie czipów na dystans Pro
13.00 – start dystansu Pro
14.00 – dekoracja dystansu ½ Pro
16.00 – dekoracja dystansu Pro

Opis trasy.

START i META: centrum Głowna na ul. Zgierskiej.
Startujemy! Przejeżdżamy ulicami Zgierską i Swoboda. Dalej ul. Sikorskiego w kierunku Osin. Po przejechaniu około 5 km dojeżdżamy do miejscowości Dmosin.

Tu następuje wjazd na właściwą rundę wyścigu (4 x dla dystansu PRO / 2 x dla dystansu ½ PRO). Runda składa się z kilku charakterystycznych odcinków. Pierwszy z nich (tuż po wjechaniu na rundę), to wąski odcinek wiodący głównie drogami w lesie ze sporą ilością zakrętów. Po dojechaniu do miejscowości Kamień skręcamy ostro w prawo i tu zaczynają się prawdziwe trudności. W pierwszej kolejności musimy zmierzyć się z tzw. „bonusem Baranowskiego” czyli odcinkiem, na którym czają się w dwie krótkie, kąśliwe hopki (max nachylenie to ok. 6%), po których następuje równie dynamiczny zjazd do miejscowości Kraszew, gdzie skręcamy ponownie w prawo. Kolejna trudność na trasie to podjazd w Nadolnej około 500 metrów długości z nachyleniem w granicach 6%. Po przejechaniu około 2 km dojeżdżamy do drogi krajowej 704 i wjeżdżamy na szeroki odcinek wiodący w dół w kierunku Kołacinka. Tuż przed miejscowością seria technicznych zakrętów i wjeżdżamy na kolejny odcinek tzw. „schody Dulasa” (łódzkie środowisko kolarzy Masters od lat nazywa tak ten odcinek na cześć nieżyjącego kolegi, łodzianina Andrzeja Dulasa wielokrotnego medalistę MP w kat. Masters, a w latach 90 uczestnika Vuelta a Espagna). Schody Dulasa to odcinek wiodący w otwartej okolicy w terenie mocno pofałdowanym z tendencją opadającą, gdzie główne role będzie odgrywał wiatr i umiejętność jazdy na rantach. W miejscowości Nagawki wjeżdżamy na drogę Kołacin Dmosin i po przejechaniu około 7km dojeżdżamy ponownie do wjazdu na rundę. Po przejechaniu właściwej dla danego dystansu ilości rund kierujemy się do Głowna tym samym odcinkiem którym wyjeżdżaliśmy ze STARTU.

Podsumowując runda jest bardzo ciekawa a swoim charakterem przypomina wyścigi rozgrywane w PROTOUR w ramach tzw. tryptyku Ardeńskiego. Trasa prowadzona została asfaltami w 90% w stanie BDB i IDEALNYM. Profil wysokościowy preferuje zawodników umiejących radzić sobie z krótkimi podjazdami, ale klasyczni Sprinterzy którzy „przetrzymają podjazdy” też nie są pozbawieni szans na zwycięstwo na ulicach Głowna.

Regulamin [klik]

Trasa.