Łódź Cisowianka Mazovia MTB Marathon – 05.IX.2021

W najbliższą niedzielę zapraszamy do Lasu Łagiewnickiego na epicką trasę Łódź Cisowianka Mazovia MTB Marathon!!! Crème de la crème naszego lasu przygotowali przodownicy z CykloBomba i Kolarz Klub, a ich wzorowa praca przyniosła następujące efekty:

FIT – 15km, 260 ⬆️
1/2 PRO – 36km, 700 ⬆️
PRO – 56km, 1050 ⬆️

Obecność obowiązkowa!!!

 

PROGRAM ZAWODÓW

Program Zawodów  (niedziela 05.09.2021)

  • 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów
  • 9:00-12:30 – doraźny serwis rowerowy 

Starty

  • 10:20 – start dystansu Hobby
  • 11.30  – start dystansów Fit, 1/2 PRO, PRO
  • 12:00 – zawody Mini Mini 

Dekoracje 

  • 12:10 – dekoracja dystansu Hobby
  • 13:45 – dekoracja dystansu Fit
  • 14:45- dekoracja dystansu ½ Pro
  • 15:30- dekoracja dystansu Pro
*podane godziny są godzinami orientacyjnymi 

MAPA MIASTECZKA SPORTOWEGO

Biuro zawodów / Miejsce startu i mety

Parking Kaloryfer, Łódź

Opis Tras

Dystanse: FIT – 16 km, 287 m przewyższeń (1 krótsza pętla) ½ PRO – 36 km, 713 m przewyższeń (1 krótsza i 1 dłuższa pętla) PRO – 56 km, 1130 m przewyższeń (1 krótsza i 2 dłuższe pętle)
Po wspólnym starcie dla wszystkich dystansów pierwsza pętla (FIT) jest krótsza i łatwiejsza technicznie. Druga i trzecia pętla (1/2 Pro i Pro) są nieco dłuższe i wymagające.
Opis trasy: Już 200 metrów po starcie rozpocznie się pierwszy, niespełna kilometrowy podjazd, mający na celu rozciągnięcie peletonu. Początkowo będzie prowadził po kostce brukowej, a następnie po szerokiej, leśnej alei. Do 8 kilometra, kiedy to przetniemy ulicę Okólną, trasa jest bardzo szybka. Najpoważniejszym wyzwaniem będzie podjazd na Szpaczą Górę (na 5 kilometrze). W północnej części lasu już na początku przed nami największe wyzwanie pierwszej pętli – stromy, pełen korzeni wjazd na Grzybową Górę. Następnie techniczny zjazd oraz kolejny wyczerpujący, niemal kilometrowy podjazd. Następnie szybkimi, szerokimi ścieżkami wracamy do południowej części lasu, zahaczając po drodze o Ruską Górę (11 kilometr). Na ostatnich 4 kilometrach przed metą czeka na nas jeszcze kilka wyzwań, m. in. bardzo stromy podjazd po przejeździe przez kładkę nad Bzurą i Kościelna Góra (zwana Skocznią) zakończona szybkim zjazdem. Niespełna 500 metrów przed metą ½ Pro i Pro kierują się na drugą pętlę a Fit zmierza do mety. Druga (1/2 Pro) i trzecia (Pro) pętle są już dłuższe. Po przecięciu ulicy Okólnej (23 kilometr) macie od nas w bonusie 5 kilometrów najtrudniejszych technicznie wyzwań w Lesie Łagiewnickim. Znajdą się tam słynne Wąwozy, podjazd Łużyk, kręte single oraz kilka wymagających sporych umiejętności zjazdów. Uwaga! Komu starczy odwagi, ten może wykorzystać usypane tam dropy. Na szczycie Grzybowej Góry pętle Fit i Pro zbiegają się i od 28 kilometra aż do końca pętli jedziecie terenem poznanym na pierwszym okrążeniu. Po rozjeździe dystansów ½ Pro i Pro (czyli 500 metrów przed metą) dystans Pro ponownie pokonuje dłuższą pętlę.

Profil dystansu Fit – Łódź Cisowianka Mazovia MTB Marathon
Profil dystansu 1/2 Pro – Łódź Cisowianka Mazovia MTB Marathon