cyklomaniacy-festive-500

Rapha Festive500 – Demotywatodestruktor

Święta Bożego Narodzenia już tuż, tuż, a więc zbliża się czas rodzinnych spotkań, prezentów i choinki, ale nie tylko. Nadchodzi również czas sparaliżowanego miasta, nie kończących się korków, kolejek w sklepach, ogólnej nerwowości otoczenia, udręki w kupowaniu prezentów oraz zakupów na ostatnią chwilę. To także czas nieprzyzwoitego obżarstwa, najdłuższej w roku nocy, leżenia na kanapie i oglądania kolejny raz tych samych filmów (czy znów będzie niezniszczalny „Kevin sam w domu”?). Innymi słowy czas słodkiego lenistwa. Rower jest z pewnością ostatnią rzeczą, o której wówczas myślimy. To właśnie teraz, w okresie świątecznym, demotywacja osiąga swoje apogeum i z powodzeniem będzie trwała co najmniej do Sylwestra.

Jednym ze sposobów na kolarskie przetrwanie może być zabawa organizowana przez firmę Rapa. Na czym polega? Trzeba przejechać 500 kilometrów w ciągu 8 dni, od 24 do 31grudnia. Nic więcej. To od Ciebie zależy, jak to zrobisz. Czy będzie to szosówka, przełajówka, mtb, nie ma znaczenia. Nie ma znaczenia także tempo, ani czas jazdy. Nie trzeba jeździć codziennie. Liczą się jedynie przejechane kilometry. To Ty sam decydujesz, kiedy i ile przejedziesz kilometrów. Jedyny wymóg to uwieńczenie swoich trudów. Jeśli jesteś posiadaczem licznika z GPS, to sprawa jest bardzo prosta – wystarczy skorzystać ze Strava’y. Trzeba też założyć konto na portalu społecznościowym, choćby na twitter’rze i zrzucać swoje osiągnięcia w możliwie najbardziej atrakcyjny sposób, zawsze korzystając z hashtagu “#festive500”. Warto mieć swój blog (może być prowadzony po polsku) i tam zamieszczać kolejne wpisy wraz z dystansami. Więcej o FESTIVE500 tutaj:

http://www.rapha.cc/festive-500-2013

W zeszłym roku podjąłem się wyzwania i szczęśliwie – dzięki sprzyjającej aurze –  udało się ostatniego dnia, w ciemnościach ukończyć FESTIVE500. O moich zmaganiach możecie przeczytać tutaj

http://festive500.blog.pl/

Jeśli macie pytania, z chęcią służę pomocą i doświadczeniem zdobytym rok temu.

Poniżej infografika przedstawiająca zeszłoroczne dokonania wszystkich uczestników.

cyklomaniacy-rapha-festive-500-infografika

Rapha Festive500 – statystyki ogólne.