cyklomaniacy-ztc-tdp-mtb

Ścigancki weekend 24-25.V

Przed nami piękny wiosenny weekend, obfitujący w kolarskie atrakcje. Do wyboru mamy lokalne treningi, objazdy tras i wyścigi, a wszystko zaledwie kilka kilometrów od domu! 

treningach pewnie wszyscy już wiedzą wszystko. Jeśli nie, zapraszamy do odpowiedniego działu: klik

Oficjalny objazd trasy maratonu MTB w Brzezinach odbędzie się w niedzielę, 25.05 godz 10.00. Ekipa Galiński MTB zapowiada start z Rynku Głównego w Brzezinach.

Do wyboru mamy tez kilka wyścigów szosowych:

  1.  W sobotę, w Aleksandrowie Łódzkim odbędzie się finałowy etap Tour de Powiat. Spotykamy się w  Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Włodzimierza Smolarka, ul. 11 Listopada 98. Wszelkie szczegóły dostępne są na stronie organizatora: klik
  2. Sobotnią alternatywę stanowi wyścig szosowy w Rawie Mazowieckiej. Organizator, czyli ŻTC, gwarantuje ściganie na najwyższym amatorskim poziomie w Polsce. Zawody z serii Super Prestige wpisane są do kalendarza Pucharu Polski Masters. DOJAZD: ze wszystkich wjazdów należy kierować się nad zalew Tatar do OSiR na ul. Tatar. TRASA: po starcie z ul. Tatar trasa biegnie w lewo w ul. Słowackiego, następnie w lewo w ul. Słowackiego, w lewo na groblę nad zalewem i jeszcze raz w lewo w ul. 1 Maja i dalej Księże Domki, po czym opuszcza miasto. Za miastem prowadzi przez Boguszyce, Zarzecze, Dziurdzioły. W Dziurdziołach ostro w lewo i przez Chrusty powraca do Rawy Mazowieckiej na ul. Katowicką (koniec małego okrążenia – 13,5 km). Nawierzchnia na całym dystansie asfaltowa – bardzo dobra.
  1. W niedzielę kolejne ściganie z ramienia Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów. Tym razem ŻTC zawita na Kalonce, którą przecież jeździmy od zawsze. Dlatego obecność na wyścigu jest obowiązkowa! TRASA wyścigu została poprowadzona na terenie „Wzniesień Łódzkich”. Start w miejscowości Byszewy a meta w miejscowości Janów. Przebieg jednego okrążenia trasy: Byszewy, Boginia, Borchówka, Dobieszków, Niecki, Kalonka, Bukowiec, Grabina, Janów, Plichtów, Byszewy . Długość 1 okrążenia – 13.5 km. Trasa bardzo ciekawa z licznymi zakrętami i podjazdami.

Wszelkie szczegóły na stronach ŻTC (klik) i Kolarstwo Masters (klik).