Wrześniowe ściganie

Wrześniowe ściganie na torze Społem

Prezes klubu Społem, pan Arkadiusz Jałowski drugi rok z rzędu zorganizował cykl zawodów torowych na welodromie, przy ulicy Północnej, w Łodzi.

Trzy pierwsze weekendy września można było spędzić na świetnych imprezach, podczas których ścigały się dzieci, zawodnicy i mastersi.

Organizacja była bezbłędna. Każda kategoria wiekowa miała szeroki wybór konkurencji, zwycięzcy otrzymywali nagrody, a publiczność relaksowała się w iście piknikowej atmosferze przy sporcie, muzyce i poczęstunku. Dopisała również pogoda.

Na zawody stawili się wielokrotni Mistrzowie Polski, z Grzegorzem Drejgnerem na czele, sędziowie czujnie liczyli punkty i miejsca na mecie, a nasz ulubiony spiker, Krzysztof Karasiewicz zabawiał publiczność i dopingował uczestników.

image-5

Impreza przyciągnęła torowców z całego kraju, na widowni widać co raz więcej kibiców, a wprowadzenie do repertuaru takich wyścigów jak keirin, czy łączony australijski ze scrat’chem otworzyło nowe perspektywy ścigania.

image-3

To wszystko potwierdza, że strategia realizowana przez Arkadiusza Jałowskiego przynosi efekty. Łódź znów staje się miejscem, które kojarzy się z torem i do którego przyjeżdża się ścigać, zdobywać doświadczenia i wymieniać poglądy na temat kolarstwa. Dalszy rozwój jest już tylko kwestią czasu. Dlatego zapraszam was na kolejne edycje ścigania na torze, które wrócą na tor Społem już na wiosnę.

image-6

Dziękuję Kasi Gargol za udostępnienie zdjęć z Wrześniowego Ścigania

Maciek Kowalczyk