Galiński_mtb_finał

Finał cyklu maratonów Galiński MTB – 31.VIII

W niedzielę 31.VIII odbędzie się finałowa edycja tegorocznego cyklu Galiński MTB Maraton. MDK w Opocznie będzie miejscem startu zawodów, które z dużą pieczołowitością przygotowała dla Was ekipa Opoczno Team. 

Wzorem lat ubiegłych na uczestników czekać będą bogate pakiety startowe oraz wartościowe nagrody. Dla uczestników maratonu z Gminy Opoczno posiadających numer startowy z poprzednich edycji 2014 opłata startowa wynosi 10 zł,dla zawodników nie posiadajcych numeru 20 zł,zawodnicy z Gminy Opoczno proszeni są o zabranie dokumentu potwierdzającego zamieszkanie na terenie gminy.Dla wszystkich pełnoletnich uczestników, po wyścigu do porcji „kolarskiego makaronu” +złocisty napój izotoniczny do odebrania w Avagarda Club

Na skróty: TrasaProgram minutowyOpłatyWynikiRegulamin

Informacje dostarczone przez organizatora: OpocznoMTB

Trasa

Trasa finałowego maratonu Mtb z cyklu ” Górska Jazda w Centrum Polski ” to połączenie najlepszych ścieżek z kilku imprez mtb organizowanych przez Opoczno Sport Team.

 Start maratonu rozpocznie się w centrum z parkingu przy pływalni miejskiej Opoczyńska Fala, następnie honorowy przejazd przez miasto w kierunku obwodnicy. Start ostry i sportowa rywalizacja rozpocznie się na kilkukilometrowej prostej w stronę miejscowości Karwice. Po pierwszych asfaltowych kilometrach maratoński peleton wjedzie do „Lasu Łąckiego” w którym poczujemy przedsmak prawdziwego Mtb i tego co będzie czekać na kolejnych kilometrach trasy. W początkowych kilometrach warunki będą bardzo zmienne, od twardych leśnych duktów, poprzez podmokłe i lekko błotniste drogi i korzenne single, aż do przeprawy przez kilka strumyków leniwie wijących się wzdłuż trasy przez pierwsze kilometry. Po ok 15 km jazdy zmieniamy kierunek i ścieżka poprowadzi nas w stronę tras znanych już z Maratonów Zimowych oraz terenów doliny rzeki Brzuśni które to już gościły kolarzy górskich podczas Maratonu Mtb w Gielniowie w 2012 r. Teren ten popularnie zwany „Lelitkiem” to kilometry tras XC oraz malowniczych single tracków które za każdym razem można pojechać inaczej. Będzie to najbardziej odległa część trasy opoczyńskiego maratonu, powrót to ścieżki i single zaprezentowane już podczas Maratonu Zimowego, ale z dużo większym akcentem na te trzy magiczne litery jakimi są M .T. B. Ostatnie kilometry trasy biegną przez zabytkowy park w Mroczkowie Gościnnym oraz trasę XC znaną z imprez Mtb w sezonie 2013. To tu wielokrotnie trenował śp. Marek Galiński i cieszył nas swoimi występami na arenie międzynarodowej oraz zarażał nas swoją kolarską pasją. Ostatnie 4 km trasy to powrót do Opoczna zgodnie z rundą honorową tylko w odwrotnym kierunku.

Trasa MEGA 43km. (GIGA 68km., pętla MEGA x2)

Trasa Hobby 19km.

Program minutowy

·         08.00 – 10.30 zapisy w biurze zawodów, odbiór numerów startowych, podpisywanie oświadczeń.
·         09.45 Rozpoczęcie imprezy.
·         10.00 start na dystansie GIGA.
·         10.30 start na dystansie MEGA
·         11:00 start na dystansie HOBBY.
·         11.30 – 18.00 – imprezy towarzyszące dla kibiców i rodzin uczestników maratonu. Starty dzieci na krótkich dystansach 400m-800m.
·         15.30 zakończenie imprezy.
·         Dekoracje po zakończeniu poszczególnych dystansów
 Jest to program o charakterze orientacyjnym i możliwe są jego modyfikacje.

Zapisy i odbiór pakietów startowych w biurze zawodów:

W dniu zawodów w Biurze Zawodów. 

Opłaty

Opłata startowa dla uczestników z gminy Opoczno wynosi:
 -dla posiadających numer startowy z poprzednich edycji – 10zł
-dla startujacyh pierwszy raz – 20zł
Opoczno Sport Team za udział w zawodach sportowych organizowanych w sezonie 2014 pobiera opłaty.
·         Opłata startowa na dystansie Hobby wszystkie kat. wiekowe – 20 zł
·         Opłata startowa na dystansie Mega w kat. wiekowej M1/K1 – 30 zł
·         Opłata startowa na dystansie Mega w kat. wiekowej M2-M5/K2-K3 – 40 zł
·         Opłata startowa na dystansie Giga wszystkie kat. wiekowe – 40 zł
·         Jednorazowa opłata za wydanie numeru startowego – 10 zł
·         Ponowne wydanie  w wypadku zgubienia lub zniszczenia numeru startowego – 10 zł
·         Opłata techniczna za zapisy w biurze zawodów w dniu zawodów – 10 zł

Wyniki

Wyniki pojawią się po zakończeniu zawodów.

Regulamin

Dostępny tutaj: [klik]