Maraton rowerowy wokół Jezora Sulejowskiego

13.09.2014 odbędzie się po raz pierwszy Maraton wokół Jeziora Sulejowskiego organizowany przez Stowarzyszenie KTR BikeOrient. Jak gwarantuje nazwa wydarzenia, przed zawodnikami postawione jest wyzwanie pokonania 50-cio kilometrowej pętli wokół jednego z największych, sztucznych zbiorników w Polsce.

Baza imprezy zlokalizowana jest  w pięknych sceneriach średniowiecznego opactwa Cystersów w Sulejowie, zaś sam start bezpośrednio z bram klasztornych. W 30 minutowych interwałach na trasę wyruszą kolarze na dystansie 50 km; następnie ultramaratończycy, którzy zmierzą się z tą samą trasą i dystansem, a ostatnią grupę będą stanowić biegacze na 10 km.

Trasa Maratonu wokół Jeziora Sulejeowskiego zapowiada się obłędnie. Cały czas towarzyszyć uczestnikom będą widoki na jezioro, oznakowana trasa prowadzić będzie leśnymi duktami oraz ścieżkami nad samymi brzegami. Asfalty zostały ogranicznego do niezbędnego minimum. Na trasie zagwarantowane są punkty żywieniowe + posiłek regeneracyjny na mecie. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą Maraton w limicie czasowym zostaną wynagrodzeni pamiątkowym medalem. Na liście zgłoszonych zawodników widneje już ponad 280 nazwisk!

Warto dodać, że następnego dnia (niedziela – 14.09.2014) przeprowadzona zostanie kolejna edycja – niezwykle cenionego wśród miłośników tego typu rywalizacji – Rajdu na Orientację Bike Orient. Start/meta w tym samym miejscu. Wyrypa gwarantowana.

Osobiście mogę zapewnić wszystkich zainteresowanych, że ekipa KTR BikeOrient niesamowicie sprawdza się jako organizatorzy zawodów. Działają od kilku lat, teren znają doskonale, unikają sztampy i chodzenia na skróty. Człowiek, gdy pojawia się na ich imprezie, nie czuje się klientem, a starym znajomym, który otrzymuje najlepsze trakowanie i porządny wycisk na trasie. Jeżeli jeszcze macie wątpliwości co zrobić z czasem wolnym w tych dniach, to polecam Wam to wydarzenie.

To duże sportowe święto (wraz z KTR BikeOrient) wprawiają w ruch Urząd Miejski w Sulejowie oraz Hotel Podklasztorze.

Ważne linki:

1.  strona + regulamin zawodów: http://www.bikeorient.pl/maraton/informacje/regulamin

2. trasa: http://www.bikeorient.pl/maraton/informacje/trasa

3. zapisy: http://www.bikeorient.pl/maraton/form_maraton.php

4. Wpisowe: w tej chwili 60 zł (maraton rowerowy), w dniu 01.09 kwota wzrasta do 70 zł

sulejowski