Cyklobomba budżet obywatelski 2021

Łagiesy XC w budżecie obywatelskim 2021/22

3,2,1,… zaczynamy! Od 01.X możecie głosować na nasz ponadosiedlowy projekt L183 w Budżecie Obywatelskim dla Łodzi.

ŁÓDZKI BUDŻET OBYWATELSKI 2021/22. PROJEKT L183

Wytyczenie i trwałe oznakowanie trasy rowerowej oraz przeprowadzenie zawodów kolarskich w formule XCO w Lesie Łagiewnickim.

Co zrobimy?

Wytyczymy i na trwale oznaczymy trasę rowerową w Lesie Łagiewnickim – ŁAGIESY XC. Oczyścimy teren i trwale oznaczymy trasę XC MTB w północnej części Lasu Łagiewnickiego, oraz przeprowadzimy otwarte Mistrzostwa Łodzi w kolarstwie górskim.

Dla kogo?

Dla każdego miłośnika jazdy na rowerze górskim/przełajowym/gravelowym. Dla początkujących i zaawansowanych, dla jeżdżących rekreacyjnie i dla tych, dla których ważny jest wynik sportowy.

Jak to osiągniemy?

Zdobywając Wasze poparcie w głosowaniu na nasz projekt L183 w  Łódzkim Budżecie Obywatelskim. Projekt jest ponadosiedlowy, a zagłosować na niego może każdy mieszkaniec Łodzi, niezależnie od miejsca zameldowania.

W jaki sposób można zagłosować na nasz projekt?

Głosy można oddawać od 01. do 29. października 2021 na stronie BO: https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl

Link do naszego projektu L183: Projekt L183 Łagiesy XC

Projekt zakłada następujące działania: wyznaczenie i trwałe oznakowanie trasy rowerowej w północnej części Lasu Łagiewnickiego. Pętla rowerowa przebiega po śladzie organizowanego niegdyś wyścigu MTB w Lesie Łagiewnickim i jest obecnie miejscem treningów kolarskich. Oznakowanie w postaci strzałek i piktogramów (z wykorzystaniem drzew i drewnianych słupków) oraz umieszczenie tablicy informacyjnej z regulaminem i przebiegiem trasy poprawi bezpieczeństwo rowerzystów i pozostałych osób korzystających z terenów Lasu Łagiewnickiego. Przyczyni się również do popularyzacji kolarstwa górskiego oraz pozwoli odkryć sportowe walory terenu Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. W ramach projektu przewidziana jest również organizacja zawodów kolarskich na wyznaczonej trasie. Zawody odbędą się w formule XCO (olimpijskie cross country) i będą to otwarte Mistrzostwa Łodzi.

Trasa:

Długość 6,5 km, przewyższenie 185 m.

łagiesy xc profil

Segment na Strava: https://www.strava.com/segments/29925666

Track GPX: https://cyklomaniacy.pl/lagiesy-xc-cyklobomba.zip

O CYKLOBOMBIE

Jednostka specjalna powołana do wytyczania soczystych tras MTB i organizowania zawodów kolarskich. Powstała z połączenia najlepszych łódzkich ekip rowerowych (Cyklomaniacy i RaggaBomba). Specjalności naszej kuchni to trasy maraton, XCO i CX. Do tej pory zrealizowaliśmy poniższe projekty:

  1. Brus CX – trasa XC/CX na Brusie (nieczynny poligon wojskowy)
  2. Popioły XC – trasa XC w lesie Ruda-Popioły
  3. Malinka XC – trasa XC w Zgierzu-Malinka
  4. Mazovia MTB Maraton – wytyczenie trasy maratonu MTB w lesie Łagiewnickim dla cyklu maratonów Cezarego Zamany.

Cyklobomba na FB: https://www.facebook.com/Cyklobomba

Kontakt: cyklobomba@gmail.com

Zdjęcie do ulotki: Zbigniew Kowal