cyklomaniacy-utytłajki-w-opocznie

Utytłaj się na Mikołajki

Lubisz wyjść na rower i porządnie się utytłać? Jeśli tak, MTB Opoczno Team przygotował dla Ciebie mikołajkowe Utytłajki w otwartej formule przełajowej!

08 grudnia 2013 odbędzie się wyścig w kolarstwie przełajowym o Puchar Prezesa KS Ceramika. Wyścig ten skierowany jest głownie do szerokiego grona kolarzy amatorów i pasjonatów kolarstwa przełajowego z regionu centralnej Polski, ale może być doskonałym polem do treningu dla bardziej zaawansowanych zawodników którzy przygotowują cię do najważniejszych imprez przełajowych w sezonie 2013/2014 w naszym kraju. Udział w wyścigu zapowiedział Marek Galiński. W zawodach może wziąć udział każdy chętny, wystarczy posiadać sprawny rower – przełajowy lub MTB. Trasa mikołajkowego wyścigu przełajowego o Puchar Prezesa KS Ceramika Opoczno zlokalizowana będzie w obrębie stadionu przy al. Sportowej 1. Obiekt ten już kiedyś był areną zmagań kolarzy przełajowych, kiedy to w połowie lat dziewięćdziesiątych rozgrywane były Mistrzostwa Polski w tej bardzo widowiskowej odmianie kolarstwa. Opoczno Sport Team jako organizator wielu kolarskich imprez chce nawiązać do bogatych przełajowych tradycji zawodników z Opoczna oraz klubu którego wychowankami byli Sławek Barul i Marek Galiński.

Na skróty: TrasaGodziny startuRegulamin i opłatyWyniki

 

Trasa

Start będzie po ok 200 m prostej w stronę bramy wjazdowej stadionu, następnie zakręt w prawo i wjazd na płytę główną, po drodze kilka małych niespodzianek i powrót w kierunku schodów na osławioną opoczyńską “żyletę” Po pokonaniu kilkunastu stopni jedziemy koroną stadionu i krótkim zjazdem lądujemy na boisku zapasowym, następnie w stronę wałów starej strzelnicy, po których to “kręcimy” kilka krótkich podjazdów i technicznych zjazdów. Po dojechaniu do “klatki” czyli trybuny dla gości, która to niejedno już widziała wpadamy na sektorowe stopnie, zeskok z roweru i kilka stopni do pokonania i znów zjazd na boisko treningowe, kilka podjazdów i zakrętów i wjeżdżamy na ostatnią ok 150 m prostą w kierunku strefy Start/Meta. Długość rundy liczy ok 1500 m i będzie do przejechania na rowerze przełajowym, górskim i trekkingowym. Ważnym jest to że każdy amator i pasjonat jazdy na rowerze jest w stanie ukończyć wyścig i czerpać radość z rywalizacji. Przy projektowaniu trasy wziął udział sam “diabeł” Marek Galiński który zapowiedział udział w tym niecodziennym sportowym wydarzeniu które jest powrotem do wspaniałych kolarskich korzeni tej dyscypliny w naszym regionie z którego to wywodzi się wielu utytułowanych zawodników.

 

Godziny startu

Start zawodników dokładnie o godz. 11:00.

 

Regulamin i opłaty

Zapisy zawodników chcących wystartować w Mikołajkowym Przełaju prowadzone będą w Biurze Zawodów umiejscowionym na Stadionie Ceramiki Opoczno jedynie w dniu zawodów. Biuro Zawodów zostanie uruchomione w dniu 08.12.2013 od godziny 09:00. Lista zawodników zostanie zamknięta o godz. 10:30.

Koszt startu w zawodach – 10zł.

Dla osób które wystartowały w Duathlonie start jest darmowy.

Zawodnicy niepełnoletni muszą posiadać wypełnione zaświadczenie o zgodzie na start w zawodach przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Regulamin do pobrania – (klik)

Zaświadczenie o zgodzie na start – (klik)

 

Wyniki

Wyniki pojawią się po zakończeniu zawodów.

Informacje dostarczone przez Organizatora imprezy: MTB Opoczno Team.