zimowe_maratony_śladami_hubala_plakat-2016

Zimowe Maratony Śladami Hubala 2016 – 2 edycja

Druga edycja cyklu odbędzie się 7 lutego w miejscowości Sitowa.  Tym razem kolarze zawitają do siedziby Nadleśnictwa Opoczno.

Na każdym z wyścigów rywalizacja będzie prowadzona na dwóch dystansach : mega i giga, z podziałem na kategorie wiekowe. Druga edycja cyklu odbędzie się 7 lutego w miejscowości Sitowa.  Tym razem kolarze zawitają do siedziby Nadleśnictwa Opoczno. Zmagania sportowe odbędą się na czternastokilometrowej rundzie. Tak jak na pierwszej edycji zawody rozegrane zostaną na dwóch dystansach : mega – 2 rundy oraz giga – 3 rundy.

zimowe-maratony-śladami-hubala-sitowa-2016

Finałową edycję cyklu zaplanowano na 6 marca. Start oraz biuro zawodów zlokalizowane będą w okolicach osady łowieckiej Ceteń. Trasa finału będzie poprowadzona częściowo po śladzie trasy rowerowej „Śladami Hubala” – jednej z 17 tras rowerowych przygotowanych przez Lasy Państwowe pod wspólną nazwą „Wolność jest w naturze”. Bardzo atrakcyjna przyrodniczo, przebiegająca w dolinie rzeki Pilicy i historycznie bo poprowadzona jest przez miejsca związane z majorem Henrykiem Dobrzańskim – Hubalem. Pętla którą będą pokonywać zawodnicy ma ok. 14 kilometrów i podobnie jak na dwóch pierwszych edycjach zaplanowano dwa dystanse : mega – 2 okrążenia, Giga – 3 okrążenia.

zimowe-maratony-śladami-hubala-ceteń-2016

Podczas wszystkich trzech edycji cyklu zawodnicy będą zbierać punkty do klasyfikacji generalnej. Najlepsi spośród tych, którzy wystartują we wszystkich zawodach zostaną nagrodzeni podczas finałowej edycji 6 marca.

Zapisy [klik]

Więcej informacji na stronie organizatora [klik]