cyklomaniacy-jedziemy-dla-marka

28-29.VI w Gielniowie „Jedziemy dla Marka”

Pojeździliście w weekend? Jeśli tak, to dobrze bo macie mocniejsze kopyto. Jeśli nie, też dobrze bo noga odpoczęła przed najbliższą imprezą. Najwyższa bowiem pora zarejestrować się na dwudniową mega-imprezę MTB w Gielniowie, będącą pięknym hołdem dla tragicznie zmarłego Marka Galińskiego. Swoją obecność potwierdzili m.in. Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec, Marek Konwa, Kornel Osicki. Nie wiesz co to za ludzie? To się człowieku ogranij!

MTB Opoczno z rozmachem przygotowało w Gielniowie dwudniowy festiwal rowerowy. W sobotę 23.VI czeka nas wyścig po świetnie przygotowanych technicznych rundach w formule XCO, w niedzielę 24.VI odbędzie się maraton MTB po starej, zaprojektowanej jeszcze przez Marka trasie. Jedno jest pewne – lekko nie będzie.

Na skróty: Sobota 28.VI – XCONiedziela 29.VI – maraton

Sobota 28.VI – XCO

Jak powstała trasa ?

Jesienią 2011 roku wspólnie z Markiem wybraliśmy się na lekki trening w okolice Gielniowa. Pod koniec zaplanowanej trasy skierowaliśmy się w okolice stadionu w Gielniowie. Jeszcze w tym momencie nie wiedzieliśmy co Marek ma na myśli skręcając w stronę „skałek za stadionem”. Chwilę postał rozglądając się po okolicznym terenie. Po czym od niechcenia (jego spokojny tok rozumowania) stwierdził – trzeba wyciąć trochę tych krzaków i tu zrobimy Puchar Polski. Słowa nie są w stanie oddać naszego zdziwienia i zaskoczenia skalą trudności oraz ogromu prac jakie na nas czekały. Teren choć mocno ciekawy z punktu mistrza XC, kompletnie nie był przejezdny. Nie można był wejść w większość miejsc po których za kilka miesięcy mieli jechać zawodnicy. Marek natomiast miał wizję i motywację do działania. Wiedział, że trzeba zacząć od początku budując profesjonalnie przygotowane trasy po których w przyszłości będą jeździć przyszli następcy Mistrza.

Szczegóły na stronie organizatorów: [klik]

Link do zapisów: [klik]

Trasa XCO:

cyklomaniacy-jedziemy-dla-mara-trasa-XCO

Niedziela 29.VI – maraton

Kolejna odsłona już kultowego MTB Maratonu w Gielniowie zostanie w roku 2014 nieco wydłużona. W roku 2013 na tej trasie organizowane były Mistrzostwa Polski w Półmaratonie MTB. Obecnie znosimy wszystkie ograniczenia związane z organizacją tej imprezy kolarskiej. Trasa wraca na swoje dawne dobre szlaki. Możecie się spodziewać kilku dość szybkich odcinków w trakcie maratonowego pedałowania. Dla mniej wprawionych w rytm maratonowy przygotowujemy jak zawsze dystans Hobby. Tak jak poprzednie trasy- Mega i Giga, dystans Hobby zyska kilka dodatkowych kilometrów. Nie wpłynie to na samą trudność dość spokojnego dystansu.

Szczegóły na stronie organizatorów: [klik]

Link do rejestracji: [klik]

Trasa dystansu Hobby:

Trasa dystansu Mega:

Koszulka pamiątkowa dla pierwszych 100 zarejestrowanych uczestników:

cyklomaniacy-jedziemy-dla-marka-koszulka