Kolarstwo w Łodzi
  • Na Majorkę w listopadzie
  • Kamil Aleksejew - mój pierwszy triathlon
  • Jak spędzić jeden z najlepszych weekendów w życiu?
  • MP Masters Brodnica 2016 - czy szklanka jest w połowie pełna?
  • T-shirty już dostępne
  • Czy kolarstwo to nowy golf?
  • Konkurencje wspólne na torze
  • Na czym polega jazda na torze - cz.1
  • Hrvatska piękność
  • Jazda w grupie - poradnik

Kategoria:ostre koło

Torowe Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport 2017

Trzecie Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie torowym za nami. (więcej…)


Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport na torze

MP Masters i Cyklosport na torze | 2-4.VI.2017 | Tor Społem Łódź

W dniach 2-4 czerwca 2017 r. na torze Klubu Sportowego „Społem” zostaną zorganizowane torowe Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport. (więcej…)


Jak spędzić jeden z najlepszych weekendów w życiu?

Jak spędzić jeden z najlepszych weekendów w życiu?

Oczywiście na rowerze. Należy dodać do tego duże grono cyklomaniaków, piękną pogodę, towarzystwo byłych olimpijczyków, piknikową atmosferę i koniecznie ostre koło. Imprezę najlepiej zorganizować w parku, który leży w centrum Łodzi. W tym parku jest tor kolarski, na którym można walczyć o tytuł Mistrza Polski. (więcej…)


Konkurencje wspólne na torze

Ostatnim razem przybliżyłem wam, drodzy czytelnicy, na czym polega scratch. Ciekawostką jest fakt, ze jest to jedna z najmłodszych konkurencji torowych, rozgrywana dopiero od kilku lat. Myślę, ze przez lata kolarze torowi uważali, ze wyścig na kreskę na torze nie ma sensu, ze byłoby to zbyt proste, zbyt oczywiste przeniesienie szosowego ścigania na tor. Starsze konkurencje są nieco bardziej skomplikowane. Choć z szosa maja nadal wiele wspólnego. (więcej…)


Na czym polega jazda na torze – część pierwsza

Jakiś czas temu, nasz naczelny Łukasz, z wypiekami na twarzy oglądał torowe Mistrzostwa Europy. Składając w myślach kolejny rower (torowy oczywiście) wskazał na mnie, abym przybliżył naszym czytelnikom na czym polega jazda po owalu i wytłumaczył zasady poszczególnych konkurencji.

Nie ukrywam, że ze wszystkich rodzajów kolarstwa, torowe cenię sobie najbardziej. Jest ku temu mnóstwo powodów. (więcej…)


Wrześniowe ściganie

Wrześniowe ściganie na torze Społem

Prezes klubu Społem, pan Arkadiusz Jałowski drugi rok z rzędu zorganizował cykl zawodów torowych na welodromie, przy ulicy Północnej, w Łodzi.

Trzy pierwsze weekendy września można było spędzić na świetnych imprezach, podczas których ścigały się dzieci, zawodnicy i mastersi. (więcej…)


Torowe Mistrzostwa Polski Tandemów

Nie opadł jeszcze przysłowiowy kurz po MP Masters 2015 na lokalnym welodromie Społem, a tu kolejna impreza rangi MP.

(więcej…)


społem logo

Zawody torowe na Społem

28.IV. na Społemie odbędą się zawody torowe dla wszystkich chętnych. Start o godz. 17:00 Jest to niepowtarzalna okazja żeby dostać po dupie od dzieciaków i uświadomić sobie, jakim jest się cieniasem. Uwaga! Przewiduje się nagrody!


Mistrzostwa Norwegii w kolarstwie torowym

Norwegowie od kilku lat chętnie odwiedzają tor w Pruszkowie. Obiekt tak przypadł im do gustu, że organizują tam swoje mistrzostwa. Łódź i Pruszków mają świetne połączenie i w BGŻ Arena często można spotkać łódzkich zawodników i mastersów. Te spotkania zaowocowały zaproszeniem na Mistrzostwa Norwegii. Pierwszy raz udaliśmy się tam rok temu. Zgarnęliśmy pięć medali, a Adam Marciniak został torowym Mistrzem Norwegii. (więcej…)


logo_liść

Już jutro dwie imprezy kolarskie

Mistrzostwa Kasztanów zaczynają się tradycyjnie o 10:15. Jedziemy tradycyjną rundę sobotnią, bez żadnych zmian. Meta w Kalonce. Dzisiaj wieczorem postaramy się posprzątać wszystkie zakręty i poprawić kreskę. Bardzo ważne! Zaczynamy startem honorowym, ścigamy się dopiero po skręcie w prawo na światłach w Strykowie, kiedy grupa zjedzie się przed wiaduktem!!! Nie ścigamy się na Strykowskiej i na rondzie!!! Po zawodach przewidziany jest after w znanym miejscu, będą puchary i nagrody.

Zawody na torze to druga edycja wrześniowego cyklu przygotowanego przez KS Społem. Po wyścigach będzie można wziąć udział w loterii fantowej, w której pula nagród wynosi 3 tyś. zł., a do zgarnięcia jest nawet wieża stereo! Regulamin dostępny we wpisie. (więcej…)


1. odsłona zawodów na Torze Społem – relacja

W ostatnią sobotę odbyła się bardzo udana impreza na torze KS Społem, przy ulicy Północnej. Ścigało się kilka kategorii wiekowych. Odbyły się też pierwsze, długo oczekiwane zawody mastersów. Wystartowaliśmy w nieco okrojonym składzie z udziałem juniorów. (więcej…)


Plakat-zawody-na-Społem

KS Społem rozpoczyna cykl imprez dla mastersów (update)

Zapraszamy na wrześniowy cykl zawodów torowych organizowane na obiekcie KS Społem. Od godziny 10:30 ścigają się młodsze kategorie, a po południu mastersi. Dla mastersów rozegrane zostaną konkurencje: wyścig punktowy na dystansie 40 okrążeń o godzinie 16:00 oraz scratch na dystansie 30 okrążeń. Organizatorzy przewidzieli nagrody! 

W sprawach dotyczących tej imprezy prosimy o kontakt z panem Karolem Marczakiem: 601 995 508.

Przypominamy też, że wspólnie z KS Społem przywracamy tradycję cotygodniowych spotkań pod nazwą Torowe Środy. Wszystkich chętnych zapraszamy o godz. 17. Wymagany kask. Sprzęt można wypożyczyć na miejscu, ale trzeba wcześniej zadzwonić i uzgodnić termin i sprzęt z Karolem Marczakiem. Nie ścigamy się, gdy tor jest mokry.
(więcej…)